W dniach 9-19 maja zrób zakupy z 10% rabatem z kodem: MAMA :*

Pielęgnacja biżuterii

Cieszę się, że tu trafiłaś/eś 🙂 Oznacza to, że chcesz dbać o swoją biżuterię, tak by służyła Ci dłużej.

Jak wiesz, biżuteria, którą Ci oferuję jest ręcznie przeze mnie wykonywana, przez co delikatna i wyjątkowa, wymagająca szczególnej uwagi. Stosując się do poniższych zaleceń sprawisz, że srebro pozostanie zawsze błyszczące, a naturalny proces ścierania się warstwy złota ze srebra będzie maksymalnie powolny.

Srebro

Dobrej jakości srebro zawsze ciemnieje. Proces ten będzie jednak postępował szybciej w kontakcie z perfumami, siarką, lakierem do włosów, słoną wodą, czy nawet kwaśnym pH skóry. Aby zapobiec temu procesowi za każdym razem po ściągnięciu biżuterii przetrzyj ją bawełnianą ściereczką, tak by usunąć z niej pot i odciski palców. Zawsze chowaj biżuterie do zamykanego pudełeczka, tak by nie było do niej dostępu powietrza. Gdy już jednak zauważysz, że biżuteria ściemniała do jej wyczyszczenia użyj specjalnej ściereczki lub płynu, co pozwoli na uniknięcie ryzyka zarysowań. 

Srebro pozłacane

Mimo, że oferowana przeze mnie biżuteria charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością, a złocenie wykonane jest z dwóch warstw złota o grubości 0.4 μm, niestety proces ścierania się pozłocenia jest naturalny i nieunikniony. Pot, kontakt z perfumami, a nawet związki w przyjmowanych lekach mogą przyśpieszyć ten proces. Jednak jego szybkość zależy również od dbałości o biżuterie. Stosując następujące zalecenia sprawisz, że proces ścierania będzie maksymalnie wydłużony i przez bardzo długi czas będziesz cieszyć się złotym kolorem swoich dodatków.

Najlepszym sposobem ochrony warstw złota jest ściąganie biżuterii za każdym razem gdy bierzesz prysznic czy kąpiel, używasz perfum czy kosmetyków, gdy wykonujesz prace domowe. Przed wejściem na basen czy siłownie pamiętaj, by zawsze zostawić ją w szafce. Również w przypadku biżuterii pozłacanej, za każdym razem po ściągnięciu delikatnie przetrzyj ją bawełnianą ściereczką usuwając pot i odciski palców. Zawsze chowaj ją do zamykanego pudełeczka, tak by nie było do niej dostępu powietrza. Gdy zauważysz, że wymaga czyszczenia używaj tylko specjalnej ściereczki i nie poleruj zbyt mocno.

Dołącz do listy oczekujących

No fields found, please go to settings & save/reset fields